Van historische grandeur naar hedendaagse woondroom – zonder afbreuk te doen aan karakter en comfort. Drechtland Bouw vroeg ons mee te denken over een gevel die recht doet aan de rijke geschiedenis én de hoge eisen van nu. Denk aan een mix van maatwerk en repeterend werk, sterke akoestische prestaties en een snelle bouwplanning, met prefab als sleutelwoord.
De onderste lagen moesten robuust en stedelijk aanvoelen, de bovenbouw juist licht en transparant. Ook de koppelingen tussen prefab onderdelen, hekwerken en betonelementen vroegen om technisch vernuft. Een complexe opgave en precies het soort project waar wij blij van worden.
Al in de ontwerpfase dachten we mee over de optimale mix van profielen en aansluitingen. Voor de onderbouw, met z’n klassieke metselwerk en verticale lijnen, gebruikten we het IT77 RS-profiel: slank, verdiept, goed te automatiseren en perfect voor seriematig produceren.
Voor de lichte bovenbouw ontwikkelden we slimme aansluitingen op de prefab galerijplaten. Het IT77 RF-profiel bood hier de ideale oplossing: akoestisch sterk, slijtvaste instap, lage opstap en een strakke aansluiting op de gevel. En dankzij onze prefab-aanpak? Veel snelheid op de bouw, met beglaasde levering rechtstreeks uit onze eigen fabriek.
Van theater tot toekomstbestendig woongebouw – Kop van Noord is een eerbetoon aan verleden én toekomst. Een sterk staaltje samenwerken, engineeren en uitvoeren. Elk gevelelement draagt bij aan het verhaal van dit gebouw: solide in de basis, licht aan de top, en tot in de puntjes verzorgd.
Dat kan alleen als alle schakels meedoen – van architect en aannemer tot onze Intalisten in de productiehal. En ja, hier zijn we meer dan een beetje trots op.